Akcja Gamifikacja

To dobrowolna inicjatywa, którą realizujemy w czasie spotkań z cyklu „Czwartkogranie”. Polega ona na tym, abyście zdobywali punkty doświadczenia (PD) za działania, które realizujecie w trakcie naszych spotkań. Na razie brzmi to dość tajemniczo, ale jak przeczytacie poniżej poszczególne aktywności i liczbę punktów za nie, od razu ten system stanie się jasny i zrozumiały.

Każdemu uczestnikowi „Czwartkogrania”, który będzie chciał wziąć udział w tej zabawie, założymy „teczkę”, w której będziemy dokumentować poszczególne działania i przydzielać za nie punkty. PeDeki można otrzymać za:

  • +1 PD za przyjście na „Czwartkogranie” ,
  • +2 PD za każdą przyprowadzoną nową osobę, która choć raz zagra w jakąś grę podczas spotkania,
  • +3 PD za wytłumaczenie gry z biblioteki LCGH i rozegranie jednej partii z uczestnikami spotkania,
  • +5 PD za przyniesienie własnej gry, wytłumaczenie jej zasad oraz rozegranie jednej partii z uczestnikami spotkania,
  • +10 PD za testowanie gier FGH,
  • +5-15 za dodatkową aktywność na spotkaniach.

Na koniec każdego kwartału (do marca, do czerwca, do września, do grudnia) będziemy robić podsumowanie i osoby, które zbiorą najwięcej PeDeków, otrzymają od nas nagrody. Po każdym kwartale ranking się zeruje i naliczamy punkty od nowa. Liczba nagród i ich wartość rynkowa, będzie zależała od liczby uczestników „Akcji Gamifikacji”. Jeśli w naszym przedsięwzięciu weźmie udział 15 osób, wtedy nagrodzimy jedną najaktywniejszą osobę. Jeśli 20 osób, wtedy będą to dwie osoby. Gdy dobijemy do 30 uczestników gamifikacji, wtedy będą 3 nagrody, w przypadku 40 osób, nagród będzie 4, w przypadku 50 osób, nagród będzie 5 etc.

Listę nagród ujawnimy na początku marca. Jednak już teraz możemy zapowiedzieć, że jest o co walczyć!

Aktualny ranking znajduje się w tym miejscu:

AKCJA GAMIFIKACJI – ranking do końca marca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>