Informacje ogólne

Otwarta Liga Gier Planszowych

Dla kogo?

Jak sama nazwa wskazuje, nasza Liga będzie otwarta, więc będą mogły w niej wziąć udział po prostu osoby chętne. O tej inicjatywie na pewno będziemy informować szkoły z Lublina (gimnazjum i szkoły ponad gimnazjalne) oraz fanów gier z Lublina i okolicy. Dlatego jeśli lubicie rywalizację i jesteście w stanie kilka godzin w ciągu tygodnia poświęcić na planszówki, zachęcamy do udziału w Lidze!

Kiedy?

Spotkania ligowe będą odbywać się w każdy wtorek w godz. 16:00 – 20:00 w Lubelskim Centrum Gier Historycznych przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie. Pierwsze spotkanie zaplanowaliśmy na 12 kwietnia, czyli za tydzień.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w Lidze?

Przede wszystkim należy zapoznać się z Regulaminem, który jest dostępnytutaj, a następnie wysłać zgłoszenie na maila: mediafgh@gmail.com, które musi zawierać odpowiednie dane (imię i nazwisko, adres e-mail, telefon, rok urodzenia oraz ewentualnie skan zgody na udział w Lidze podpisanej przez prawnych opiekunów – tylko w przypadku osób niepełnoletnich).

W co będziemy grać w ramach Ligi?

W poniedziałek po Pyrkonie ogłosimy pełną listę gier, które będzie można rozegrać w ramach Ligi. Jednak już teraz możemy zapowiedzieć, że będzie można zagrać w tytuły od czołowych polskich wydawnictw. Szczegóły już wkrótce!

Międzyszkolna Liga Gier Planszowych

Obecnie nie prowadzimy naboru do Międzyszkolnej Ligi Gier Planszowych. Gdy rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu Ligi, poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej. W razie jakichś pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt na adres: lubelskiecentrumgier@gmail.com.

Informacje dla nauczycieli.

Liga jest przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych! Jeśli jesteście Państwo  zainteresowani zgłoszeniem swojej szkoły do Ligi, skontaktujcie się z nami. Napiszcie do nas na adres: lubelskiecentrumgier@gmail.com.

Udział w Lidze będzie mogła zgłosić określona liczba szkół i dzieci – rozgrywki będą indywidualne oraz grupowe. Liga ruszy po feriach zimowych i potrwa cały semestr letni. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny/szkoły oraz nagrodą indywidualną, będą egzemplarze planszowych gier edukacyjnych oraz pamiątkowy puchar.

Rozgrywki ligowe będą trwać jeden semestr. Każda drużyna/szkoła ma obowiązek wystawić czteroosobową reprezentację, która co dwa tygodnie będzie musiała zmierzyć się z innymi drużynami/szkołami, startującymi w Lidze. Na zakończenie Ligi, zgodnie z terminarzem, wyłonimy finalistów, którzy na przełomie maja i czerwca zmierzą się ponownie ze swoimi kolegami i koleżankami. Po podliczeniu punktów za wszystkie zwycięstwa ogłosimy zwycięzców i wręczymy nagrody.

W roku szkolnym 2013/2013 odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnej Lidze Gier Planszowych, w której wzięło udział 10 gimnazjów z Lublina. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z Ligi.

Informacje dla uczniów.

Jeśli interesujesz się grami planszowymi i chciałbyś, aby twoja szkoła włączyła się do tych rozgrywek, porozmawiaj o tym ze swoim wychowawcą i przedstaw całą ideę tego przedsięwzięcia. Jeśli nadal twój nauczyciel nie będzie zainteresowany zaangażowaniem się w Ligę, skontaktuj się z nami. Przedstawimy odpowiednie materiały, które na pewno przekonają każdego nauczyciela! Napisz do nas na adres: lubelskiecentrumgier@gmail.com.

W razie jakichkolwiek próśb, propozycji, pytań, śmiało piszcie! Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące Ligi gier planszowych i LCGH!

Liga jest współorganizowana m.in. przez:

Lublin

 Prezydent Miasta Lublin