O LCGH

Inicjatywa założenia Lubelskiego Centrum Gier Historycznych powstała w lipcu 2012 r., po sukcesie medialnym i organizacyjnym cyklu imprez pt. „32. rocznica Lubelskiego Lipca ’80 na wesoło! Lipiec z grami planszowymi” organizowanych przez Fabrykę Gier Historycznych, Instytut Pamięci Narodowej oraz Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”.

Po bardzo ciepłym przyjęciu uczestników tych spotkań, które odbiły się szerokim echem w mediach lokalnych i ogólnopolskich, Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” oraz Fabryka Gier Historycznych postanowiły kontynuować wakacyjną inicjatywę i stworzyć Lubelskie Centrum Gier Historycznych, które działałoby cały rok i skupiało wokół siebie uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli historii zainteresowanych niekonwencjonalnymi metodami dydaktycznymi, tzw. edukacją nieformalną.

W ramach spotkań organizowanych przez LCGH będzie możliwość grania w edukacyjne gry planszowe. Każda szkoła albo indywidualny uczestnik będzie mógł przyjść, wypożyczyć grę na miejscu, i wraz z innymi osobami zagrać w nią. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby na ul. Królewską 3 w Lublinie!

***

Organizatorami
Lubelskiego Centrum Gier Historycznych są:

 

FGH czarne małeFabryka Gier Historycznych to wydawnictwo specjalizujące się w tworzeniu gier planszowych i karcianych poświęconych historii. Ich celem jest tworzenie gier, przy których każdy może spędzić wiele godzin dobrze się bawiąc z przyjaciółmi, czerpiąc przyjemność z każdej rozgrywki. Poprzez mechanikę, setting czy wygląd, w nienachalny sposób chcą przekazywać wiedzę historyczną tak, aby każda gra miała również walor edukacyjny. Zapraszamy na stronę internetową Fabryki Gier Historycznych oraz na profil FGH na facebooku!

 ***

Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin  - logo***

Solidarność - logo

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” jest obecnie największą w Polsce organizacją pracowników. Ich historia rozpoczęła się w 1980 r. kiedy robotnicy podjęli walkę o godne życie, o prawo do wyrażania swoich poglądów o wolność. W tamtych czasach za upominanie się o swoje prawa groziły represje. Dzisiaj NSZZ „Solidarność” to największy w naszym kraju związek zawodowy. Mają wiedzę i doświadczenie, aby wspierać pracowników w relacjach z pracodawcą. Dzięki temu, że są zorganizowani na zasadzie terytorialno-branżowej, są w całej Polsce. Ich struktury terytorialne to: organizacje zakładowe, międzyzakładowe i regiony, a struktury branżowe to: krajowe i regionalne sekretariaty branżowe oraz krajowe, międzyregionalne i regionalne sekcje branżowe. Organizatorem LCGH jest Region Środkowowschodni. Zapraszamy na stronę internetową „Solidarności” oraz na profil „S” na facebooku!

***

logoCelem Fundacji Animatorów i Twórców Kultury „TRACH”  jest realizacja i wspieranie różnych działań użytecznych społecznie z dziedziny kultury, edukacji i sportu. Chcemy promować aktywny tryb życia i zachęcać społeczeństwo polskie do włączania się w działania społeczne, kulturalne, artystyczne, edukacyjne i naukowe.